Dobry Wodzirej na wesele

DOUBLE WINGS

Niebanalne pomysły na wesele

Zapisz się już teraz na darmowy kurs emailowy!

Wodzireje Double Wings

niebanalne prowadzenie wesel
wodzireje-double-wings1

Dobry Wodzirej na Wesele

Dobry wodzirej to "drugie skrzydło" artystycznej oprawy wesela. Dobry zespół muzyczny, dobry DJ rozwiązują problem muzyki. Dobry wodzirej rozwiązuje problem zabaw.

misja

Bywają zespoły weselne bez wodzirejów. Bywają wodzirejowie bez zespołów. A i bywają zespoły na wesele z wodzirejami i wodzirejowie z zespołami.

Te ostatnie opcje wydają się być najciekawsze.

Dobry wodzirej na wesele nie koniecznie zna odpowiedzi na wszystkie pytania (choć warto, by przynajmniej na większość mógł dać ciekawą odpowiedź).

Dobry wodzirej na wesele sam jest jednym, wielkim pytaniem: "Co jeszcze mogę dla Państwa zrobić?"

Dobrze jest znać odpowiedź na to pytanie jeszcze zanim zostanie postawione. A dobry wodzirej na pewno je postawi.

Bywają zabawy nieśmieszne i śmiech niezabawny. Na szczęście są też i inne. Te ostatnie dobry wodzirej zna
na pamięć. Pamięta też kilka innych ważnych rzeczy...

Dobry wodzirej na wesele ma wyczucie chwili i nastroju ludzi. Dobry wodzirej rozumie sedno spraw, które właśnie się toczą. Dobry wodzirej nie przeszkadza w rozwoju dobrych rzeczy, które z pozoru mogą nie wyglądać na zabawę.

Dobry wodzirej na wesele bywa jak dynamit - rozgrzewa w mgnieniu oka. Czasem szybciej...

Widziałem kilku dobrych wodzirejów w akcji. Niestety tylko przez moment. Chwilę później ginęli w tłumie ludzi, których wyciągnęli na parkiet.

Jeśli zapytasz - powiem Ci kogo podglądam, od kogo się uczę i czyich słów uważnie słucham. Wodzirej, jeśli ma prawdziwie być mistrzem ceremonii musi też być gorliwym uczniem. Dobry wodzirej to uczeń, który ma wielu, bardzo wielu mistrzów...

Dobry wodzirej na wesele - jak saper - myli się tylko raz. Potem po prostu się już nie myli...

Dobry wodzirej na wesele lubi ludzi - nie tylko dziewczyny, choć je rzecz jasna w szczególności (no chyba, że sam jest dziewczyną). I choć o wzajemności samozwańczo trudno mówić, to nie mówić jest równie trudno.

wodzirej-sylwester-laskowski1

Dobry wodzirej na wesele - ma głowę większą niż dłonie. Dlatego garść pomysłów na dobrą zabawę, to dla niego stanowczo zbyt mało.

Wierzę, że bilokacja jest możliwa. Doświadczał jej pewien franciszkanin. Niestety ten raczej nie bywał na weselach zbyt często. Tak więc gdyby w naszym przypadku był kłopot, służymy kontaktem do kilku dobrych wodzirejów.

Gosia i Marcin Kłonieccy

para młoda

"Niezwykła kultura, dobre maniery, wyczucie imprezy, świetny tancerz, niezwykły kunszt , wzór do naśladowania dla wszystkich wodzierejów.

Cieszymy się, że mogliśmy Was poznać i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz, nie dwa 🙂 będziemy się mogli z Wami pobawić."

Ania i Maciek Dąbrowscy

para młoda

"Profesjonalizm, klasa, opanowanie, wyczucie, wulkan energii, pasja, nieprzebrane pokłady pomysłów – cały ten koktajl niepowtarzalnych przymiotów zjednał serca wszystkich Gości, od tych wstrzemięźliwych po najbardziej wymagających.

Sylwestrze, dziękujemy Ci za czuwającą i wspierającą obecność na wzór Anioła Stróża, gdy cały świat wokoło zdawał się wirować nie do końca realnie…"

Teresa i Michał Biernat

para młoda

"Zawsze obecny, zawsze gdzieś obok, zawsze uważny i zawsze na miejscu. Na weselu stworzyliście taką atmosferę, że zarówno my jak i nasi goście bawiliśmy się wyśmienicie, a wysmakowana odmienność wszystkim bardzo się spodobała i w opiniach naszych gości została niejednokrotnie doceniona, pozostawiając pozytywne wrażenia do teraz.

Jesteś profesjonalistą w każdym calu, a przy tym niesamowicie sympatycznym człowiekiem.”

Wodzirej i scenariusz wesela

Double Wings - music for life
wodzirej-03

Dobry scenariusz wesela to połowa sukcesu. Druga połowa zależy od sposobu, w jaki będzie on wdrażany. Masz prawo i wręcz powinieneś być twórcą, współtwórcą, ewentualnie ostatecznym decydentem zatwierdzającym kształt scenariusza swojego wesela. Nie rozsądnie jednak będzie, jeśli już w trakcie wesela na Tobie spoczywać będzie odpowiedzialność wdrażania tego scenariusza w życie.

Choćbyś był mistrzem sztuki kucharskiej, nie dobrze będzie, jeśli swoje wesele spędzisz w kuchni; choćbyś był zawodowym DJ’em, nie dobrze będzie, jeśli spędzisz swoje wesele za konsoletą; choćbyś był świetnym koordynatorem, konferansjerem, animatorem zabaw, człowiekiem ujmująco dowcipnym i w łatwy sposób zjednujący sobie sympatię ludzi, nie dobrze będzie, jeśli postanowisz sam poprowadzić swoje wesele.

Oczywiście masz prawo z tych umiejętności podczas wesela korzystać. Więcej – zachęcam Cię do tego (już o tym wcześniej pisałem: nic nie zastąpi Twojej osobistej inicjatywy na weselu). Czym innym jest jednak zrobić na swoim weselu pokaz własnych umiejętności, a czym innym MUSIEĆ z nich korzystać przez cały czas jego trwania.

Lepiej będzie, jeśli po prostu dołączysz do bawiących się gości, a rolę prowadzenia wesela oddelegujesz komuś innemu (lepiej będzie tym bardziej, im mniej komfortowo miałbyś się czuć w takiej właśnie roli).

ewa-jamie
NOWOŻEŃCY

Ewa i Jamie Peppitt

"Dziękujemy pięknie za wspaniałą zabawę i profesjonalizm w przygotowaniu i prowadzeniu naszego wesela! Wszyscy bawili się świetnie – a biorąc pod uwagę tak wielką różnorodność kultur i krajów z których nasi goście pochodzili nie było to łatwym zadaniem! Naliczyliśmy chyba 10 różnych narodowości 🙂

Niektórzy twierdzili że było to najlepsze wesele na jakim byli i większość chce oczywiście wrócić do Polski!"

gosia-piotrek
NOWOŻEŃCY

Gosia i Piotrek Żbikowscy

"Wesele było dla nas ogromnie pozytywnym przeżyciem, choć nigdy nie przepadaliśmy za tego rodzaju „imprezami”.

Przeprowadziłeś nas przez to wyzwanie pewną, spokojną, profesjonalną ręką. Były wzruszenia, dobra zabawa, dobra muzyka i oczepiny, które zostaną nam długo w pamięci.

Nie milkną telefony od naszych gości zachwyconych Tobą i całym weselem, również i dla nich było to najlepsze wesele w całym życiu. Całym sercem podziwiamy Twój talent. "

wesele-gosi-i-paula
GROOM

Paul Simmons

"Thank you Sylwek, Thank you!

I couldn’t have imaged a wedding any better, it was truly fantastic!

The meeting beforehand gave me the confidence to know everything was organised and from start to finish the wedding was amazing! There was so much fun and energy, complimented and balanced with those special moments that made the whole wedding unforgettable 🙂

I’m still getting comments from guests to say that it was the best wedding that they have ever been to!

I was having the time of my life! 🙂

You and your wife did a fantastic job, I would like to say again, a special thank you to you both!"

gosia-michal-21
PAN MŁODY

Michał Karwowski

"W czasie wesela, co chwilę ktoś z szalonym uśmiechem mówił jak niesamowicie się bawi, że to najlepsze wesele na jakim byli, że te zabawy, ta energia, atmosfera jest niesamowita. I tak dziękowali i dziękują do dzisiaj (nadal odbieram miłe telefony 🙂

Sylwek, to twoja zasługa! (i przypadkiem nie umniejszaj swoich zasług!)

W czasie naszych przedweselnych spotkań, niesamowite wrażenie zrobiło na mnie Twoja chęć ciągłego rozwoju, by każde kolejne wesele było jeszcze lepsze!

Wiedziałem, że będzie super, że mamy najlepszego wodzireja (widziałem Cię wcześniej w akcji – stąd nasza decyzja). Ale wybacz, nie spodziewałem się, że będzie aż tak fenomenalnie! :)"

Niebanalne pomysły na wesele

Zapisz się już teraz na darmowy kurs emailowy!

Rola wodzireja na weselu

Double Wings - music for life

Z całą pewnością dobry wodzirej nie wyręczy Was w roli głównych gwiazd wieczoru. Nie liczcie na to. Zresztą, po latach nie bylibyście mu nawet za to wdzięczni.

Rolą wodzireja na weselu jest być operatorem świateł, który nadąża za Waszymi krokami. Zwraca na nie uwagę innych zachęcając, by za nimi podążali.

Rolą wodzireja na weselu jest być Waszym mentorem, który daje Wam wsparcie, byście te kroki stawiali.

Rolą wodzireja na weselu jest być asystentem reżysera, podpowiadającym pewne rozwiązania, lub aranżującym sytuację w miejscach, gdzie Was nie ma.

Rolą wodzireja na weselu jest być Waszym suflerem w sytuacjach, w której potrzebowalibyście zmiennika.

Rolą wodzireja na weselu jest być konferansjerem zapowiadającym kolejne "odsłony spektaklu".

opinie

Rolą wodzireja na weselu jest być prezenterem, aranżującym muzykę zachęcającą do tańca i śpiewu.

Rolą wodzireja na weselu jest być sternikiem w czasie, gdy będziecie chcieli odpocząć lub pobawić się na pokładzie.

Rolą wodzireja na weselu jest bycie pierwszym skrzypkiem w Waszej orkiestrze (sporadycznie tylko "zmiennikiem dyrygenta"). Ochotne odpowiadanie na Wasze propozycje, bycie pierwszym w podążaniu za Wami i pomysłowym w pociąganiu innych.

oferta

Rolą wodzireja na weselu jest bycie mostem pomocnym w aranżowaniu kontekstu sprzyjającego integracji bliskich Wam, choć nie koniecznie znających się nawzajem ludzi.

Rolą wodzireja na weselu jest być nauczycielem prostych, ale ujmujących tańców, które jednocześnie zatańczyć może 10, 100 czy 200 osób, niezależnie od wieku (i prawie niezależnie od poczucia rytmu 😉

Rolą wodzireja na weselu jest bycie zegarkiem pilnującym nieubłaganie biegnącego czasu.

Rolą wodzireja na weselu jest bycie doradcą podsuwającym pomysły na dobrą, nietuzinkową zabawę.

Rolą wodzireja jest bycie stróżem ognia rozniecanie i dokładanie drwa, by nie gasnął.

Tylko prośba - nie zapomnijcie wziąć zapałek 😉

grupa-wodzirejow-double-wings1

Niebanalne pomysły na wesele

Zapisz się już teraz na darmowy kurs emailowy!

Dlaczego warto zaangażować
na wesele wodzireja?

Double Wings - music for life

Po pierwsze dobry wodzirej będzie Twoim doradcą na etapie opracowywania scenariusza wesela. Zarówno zaproponuje Ci różnorodne rozwiązania na poszczególne elementy wesela, jak też i pomoże Ci dopracować Twoje własne pomysły. Nie wykluczone też, że będzie konstruktywnym acz życzliwym krytykiem tych pomysłów, pokazując ich słabości, które mogły umknąć Waszej uwadze.

bal-sylwestrowy

Po drugie wodzirej będzie czuwał nad przebiegiem wesela (nad realizacją zaplanowanego scenariusza) w jego trakcie.

W wielu przypadkach będzie też po prostu tą osobą, która określone elementy scenariusza wesela wykona: zapowie, wprowadzi, zaanimuje, nauczy, wyjaśni, zatańczy.

wodzirej-sylweklaskowski

Pozytywna rola wodzireja na weselu w sposób szczególny objawia się w kontekście zabawy tanecznej. Jego praca skupia się wokół tego, by jak najwięcej osób wciągnąć na ten parkiet oraz by wzbudzać inicjatywy zabawy wspólnej, integrującej czasem w ogóle nie znające się osoby.

wodzirej-sylwester-laskowski-61

W wielu przypadkach wodzirej, będąc osobą formalnie wyznaczoną do prowadzenia Waszego wesela, znacznie łatwiej, płynniej i bardziej skutecznie zrealizuje określone jego elementy.

Goście intuicyjnie czują, że wodzirej ma prawo oznajmiać, co teraz będzie się działo i w związku z tym, w jakim kierunku wesele teraz będzie zmierzać.

klanza

Bardzo ważna rzecz. Wodzirej dobrze rozumiejący swoją rolę nie obawia się „konkurencji”, ze strony gości o wodzirejskich predyspozycjach czy zapędach. Wręcz przeciwnie – stawia sobie za cel, by takie osoby właśnie na weselu wykreować, albo pobudzić do aktywności.

Drugoplanowa rola wodzireja na weselu nie dotyczy bowiem wyłącznie relacji względem Pary Młodej, ale również względem gości.

wodzireje-double-wings-half

Niebanalne pomysły na wesele

Zapisz się już teraz na darmowy kurs emailowy!

NOWOŻEŃCY

Paulina i Hoger

„Sylwku, bardzo, bardzo Wam dziękujemy za piękne wesele. Jesteś naprawdę niezwykłym wodzirejem, a Double Wings niezwykłym zespołem…

To nie tylko Twój profesjonalizm, ale i pogoda ducha i lekkość z jaką podchodzisz do zadania pozwala dobrze się z Wami czuć i bawić – choćby przez całą noc."

PAN MŁODY

Konrad Tota

„Po pierwsze nigdy nie sądziłem, że może odbyć się wesele, na którym wodzirej faktycznie sprawdza się swojej roli i jednocześnie trafia w mój zmysł estetyczny z zabawami.

W sobotę miałem okazję przekonać się, że może się to przydarzyć, o ile na miejscu kierownika dobrej zabawy jest profesjonalista z pasją.”

PANI MŁODA

Iza Cieślak

„Kocham wodzireja i mój mąż o tym wie. Kocham Double Wings i mój mąż o tym wie. On zresztą też ich kocha. (Uwaga! Po opublikowaniu tego posta o wszystkim wie także żona wodzireja!)”

Sympatyk fanpage’a na facebooku

Pan Rowerski

"Heh 🙂 , kolega mówił że [na weselu] był świetny wodzirej. Od razu się domyśliłem że to był Sylwek :)"

GOŚĆ NA WESELU

Kasia Midak

„Dzięki za super zabawę! Obawiam się, że lepszego prowadzącego będzie mi trudno znaleźć na moje wesele :)”

NOWOŻEŃCY

Marta i Krzysztof Węglarz

„Wszyscy goście, twierdzą że poprzeczka została tak wysoko podniesiona, że raczej nie będzie możliwe zorganizowanie lepszego wesela przez kogokolwiek. 🙂 „

Czy zawsze na weselu
potrzebny jest wodzirej?

Double Wings - music for life

Czy zawsze na weselu potrzebny jest wodzirej? Oczywiście nie. Nie mniej zawsze warto rozważyć zaproszenie go do współpracy.

Sęk w tym, że nigdy przed weselem do końca się nie wie, czy wodzirej będzie potrzebny. Paradoks też polega na tym, że już w trakcie wesela dobry wodzirej dąży do tego, by jak najszybciej… nie być potrzebny (bynajmniej nie z lenistwa). 😉

Z całą pewnością, jeśli nawet na Twoim weselu będą wybitnie zabawowi goście, a wśród nich będą też i choćby i zawodowi wodzireje, to mimo wszystko warto rozważyć zaangażowanie (może to być jeden z nich, jeden z gości) takiego, który tę rolę spełniał będzie w sposób formalny.

wodzirej-sylwester-laskowski-8

Bez takiej oficjalnej delegacji i upoważnienia, żaden z gości sam z siebie nie zrobi tego, co zrobić może ten, który taką delegację i upoważnienie od Was otrzymał. Nie zrobi z dwóch powodów. Po pierwsze goście nie będą go w takim samym stopniu słuchać i po drugie on sam, nie będzie się czuł, że właściwe jest, by tę funkcję wypełniał.

Będąc jak to się mówi „zawodowym wodzirejem” nigdy nie wcielam się w tę rolę, gdy jestem gościem na weselu. I wydaje mi się to postawa naturalna dla ludzi, którzy się tą profesją zajmują. Nie robię tego, bo nie jestem do tego upoważniony, bo nie wiem do końca, jaki zamysł całości mają Młodzi, bo nie czuję, bym miał prawo popychać imprezę w jakąś stronę.

wodzirej-karol-koprukowiak-double-wings1

I wiem, że choć pewnie w mniejszym zakresie niż zawodowym wodzirejom, takie odczucia towarzyszą również gościom, którzy mając predyspozycje i upodobania wodzirejskie, zawodowo tą profesją się nie zajmują.

Dlatego to, co jest powszechnym obrazem na weselach, na których jest zawodowy wodzirej rzadko spotyka się na weselach, na których go brakuje: pełny parkiet gości, bawiących się razem, nie zaś jedynie obok siebie.

Bez wodzireja na weselu goście bawią się w parach, czasem w mniejszych lub większych grupkach (znamy wszyscy te wdzięczne kółeczka). Obraz wspólnego tańca wszystkich to jednak wybitnie rzadka sytuacja.

I jeszcze jeden argument za obecnością wodzireja na weselu. Najfajniejsze zdjęcia i fragmentu filmu z wesela na dziewięćdziesiąt procent będą przedstawiały sytuacje, które powstały w wyniku wcześniejszej inicjatywy wodzireja.

wodzireje-double-wings-stratedzy1

Niebanalne pomysły na wesele

Zapisz się już teraz na darmowy kurs emailowy!

Wodzireje na weselnych parkietach

Double Wings - music for life

wodzirej-sylweseter-laskowsk_kontakt

Niebanalne pomysły na wesele

Zapisz się już teraz na darmowy kurs emailowy!