fbpx

Zespół na wesele bezalkoholowe

DOUBLE WINGS

Zespół muzyczny Double Wings

music for life - dobra zabawa bez alkoholu
Sylwester-Laskowski

Wiem, że budzi to wśród niektórych ludzi pytanie - czy możliwa jest dobra zabawa bez alkoholu? Czy możliwym jest, by wesele, na którym alkoholu nie ma zakończyło się sukcesem? Czy da się zorganizować udane wesele bez alkoholu? Czy alkohol jest warunkiem koniecznym udanego wesela? Czy „a teraz idziemy na jednego” naprawdę jest najważniejszą piosenką w repertuarze zespołów weselnych, gwarantującą, że po jej zaśpiewaniu na pewno będzie lepiej, niż dotychczas było?

Dziesiątki, setki, a może nawet i tysiące par każdego roku potwierdzają, że choć dla wielu ludzi alkohol jest ważny, to bynajmniej nie stanowi on ani klucza do udanego wesela, ani jego brak do katastrofy nie prowadzi.

Odpowiedzmy sobie szczerze. Kto najbardziej cierpi na brak alkoholu? Komu niemożność picia najbardziej doskwiera? Kto bez alkoholu nie potrafi żyć, nie wiedząc jednocześnie, że za jego sprawą piękna i sensu życia się pozbawia?

Ku czemu więc zmierzają Ci, którzy twierdzą, że bez alkoholu dobrze bawić się nie da? Jakie świadectwo o sobie samych wydają? I komu i co chcą udowodnić głosząc takie, a nie inne twierdzenia?

Niebanalne pomysły na wesele

Zapisz się już teraz na darmowy kurs emailowy!

Czy wesele bez alkoholu zawsze kończy się sukcesem?

Oczywiście nie. Tak, jak obecność alkoholu na weselu nie gwarantuje porażki, tak też jego brak nie gwarantuje sukcesu. Tak naprawdę nie ma jednego elementu, od którego sukces wesela byłby w stu procentach zależny. Raczej mówić możemy o pewnej konfiguracji ważnych zmiennych, które dobrze dobrane nie mogą zawieść.

Bądźcie więc ostrożni, przed zbyt pochopnym myśleniem, że wystarczy pozbyć się alkoholu i tego wszystkiego, co się z nim wiąże, by wesele warte było wspominania.

Najważniejsza rzecz na weselu bezalkoholowym

Wśród wielu istotnych zmiennych, służących pomyślności bezalkoholowego wesela jeden wychodzi na plan pierwszy. Bez niego na pewno się nie uda, a z nim - choćby wszystko inne zawiodło - i tak szansa na sukces jest wielka. Nic nie zastąpi życzliwej grupy Waszych gości - Waszych sprzymierzeńców - którzy bez alkoholu lubią i potrafią się bawić.

Dlaczego „sprzymierzeńcy” są tak ważni?

Wyobraź sobie grupę ludzi, którzy postanawiają Ci udowodnić, że bez alkoholu dobrze bawić się nie da. Wyobraź sobie, że są to Twoi goście. Siedzą właśnie w kiepskim nastroju przy stole i grymaśnym wzrokiem patrzą na pusty parkiet. Kto im udowodni, że nie mają racji? Wodzirej, samotnie pobrykujący na parkiecie? Albo równie samotna w swej wizji wesela Para Młoda?

A teraz dołóż do tej wizji obraz grupki hardych młodziaków, obracających na parkiecie swe pełne wdzięku dziewczęta. Co teraz udowadniają Ci siedzący przy stole? Przecież wszyscy widzą, "że się da". I wszyscy widzą, że tylko oni - ci naburmuszeni przy stole - bez alkoholu nie potrafią.

Piękno wesel bez alkoholu


Trzeźwość jest domeną dzieci - niekwestionowanych mistrzów zabawy. To wszystko, co nas
w nich pociąga - prostota, szczerość, pogoda, lekkość, pomysłowość i kreatywność - to wszystko
może być dla nas dostępne.

Niezależnie od pory, od tego ile czasu trwa już wesele - patrzysz w oczy gości i dostrzegasz w nich
tę mądrość, którą widzisz na codzień. Słuchasz ich słów i wiesz, że wszystko, co mówią,
będę jutro pamiętali i nie będzie dla nich kłopotem, by Ci to powtórzyć. Ich nogi nie plączą się
i nie chwieją w tańcu. Stosowność stale odnajduje swe granice, a wzbudzona radość i wygłupy
podobają się i starszym, i dzieciom.

„Nie upijajcie się młodym winem” pisał Paweł do Efezjan...
Ileż piękna kryje się w weselach, na których nikt się nie upija!

319

Niebanalne pomysły na wesele

Zapisz się już teraz na darmowy kurs emailowy!

Wodzirej DJ na wesele bez alkoholu

Double Wings - music for life
Double-Wings-Djs

The time of my life

Dirty Dancing cover by Double Wings

Zespół na wesele bezalkoholowe

Double Wings - music for life

A no niby co ma zespół do tego, czy na weselu alkohol jest, czy go nie ma?
A no niby nic, a jednak… Nie każdy ma odwagę prowadzenia i muzycznego wsparcia takiego wesela się podjąć. Osobną rzeczą jest to, że Pary decydujące się na organizację wesela bez alkoholu nie każdemu zespołowi gotowe są zaufać.

Kryterium umiejętności muzycznych - warunek konieczny podjęcia jakichkolwiek rozmów - okazuje się być niewystarczającym w tym kontekście
i to nawet dla zespołów, których muzycy podczas wesel nie piją alkoholu.

Jestem abstynentem. Moje osobiste wesele było bezalkoholowe.
Troszkę też takich wesel miałem okazję już poprowadzić.
I nadal bardzo, bardzo je lubię! 🙂

Zapraszamy do współpracy! »

- Sylwester Laskowski
Wodzirej, lider zespołu Double Wings

zespol-muzyczny-double-wings

Niebanalne pomysły na wesele

Zapisz się już teraz na darmowy kurs emailowy!

Kasia-i-Lukasz-1

Wesele Kasi i Łukasza – What the World Needs Now

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” – był czas, gdy w Warszawie mieliśmy dwie różne Drużyny kryjące się pod tą nazwą. W jednej z nich rozpoczęła się moja małżeńska przygoda. W tej drugiej rozpoczyna się przygoda Kasi i Łukasza. Niczym poselstwa, zwiastuni dobrej nowiny łączymy te dwie historie w ostatnią sobotę września, dając wyraz swemu poruszeniu w progu […]

Magda-i-Szymon-13

Wesele Magdy i Szymona – Ściernisko

o dobry, bardzo dobry moment, by oddać należną cześć Ruchowi Światło-Życie. Nie tylko dlatego, że Magda i Szymon w tym Ruchu się poznali. Nie tylko dlatego, że w jego szeregach się formowali. Ale również ze względu na to, jakie piętno na ich weselu odcisnęli ludzie, którzy im tego dnia towarzyszyli, a których Ruch ten ukształtował. […]

Paulina-Grzegorz-18

Wesele Pauliny i Grzegorza – Ballada majowa

Trudno się było na nich napatrzeć, nasycić oczy i poczuć, że już wszystko wiesz, rozumiesz i znasz przyczyny. Aż się chciało powiedzieć, że jeśli wszystkie szczęśliwe małżeństwa są do siebie podobne, to że są podobne właśnie do nich. Tak, tak. Niektórzy mają tak już na starcie, u początku drogi. Jakby odkryli skuteczny schemat – skuteczny […]