fbpx

Dlaczego Wodzirej na wesele?

DOUBLE WINGS

Dlaczego warto zaangażować
na wesele wodzireja?

Double Wings - music for life

Po pierwsze dobry wodzirej będzie Twoim doradcą na etapie opracowywania scenariusza. Zarówno zaproponuje Ci różnorodne rozwiązania na poszczególne elementy wesela, jak też i pomoże Ci dopracować Twoje własne pomysły. Nie wykluczone też, że będzie konstruktywnym acz życzliwym krytykiem tych pomysłów, pokazując ich słabości, które mogły umknąć Waszej uwadze.

bal-sylwestrowy

Po drugie wodzirej będzie czuwał nad przebiegiem imprezy (nad realizacją zaplanowanego scenariusza) w jego trakcie.

W wielu przypadkach będzie też po prostu tą osobą, która określone elementy scenariusza wykona: zapowie, wprowadzi, zaanimuje, nauczy, wyjaśni, zatańczy.

wodzirej-sylweklaskowski

Pozytywna rola wodzireja na weselu w sposób szczególny objawia się w kontekście zabawy tanecznej. Jego praca skupia się wokół tego, by jak najwięcej osób wciągnąć na ten parkiet oraz by wzbudzać inicjatywy zabawy wspólnej, integrującej czasem w ogóle nie znające się osoby.

wodzirej-sylwester-laskowski-61

W wielu przypadkach wodzirej, będąc osobą formalnie wyznaczoną do prowadzenia Waszej imprezy, znacznie łatwiej, płynniej i bardziej skutecznie zrealizuje określone jego elementy.

Goście intuicyjnie czują, że wodzirej ma prawo oznajmiać, co teraz będzie się działo i w związku z tym, w jakim kierunku zabawa teraz będzie zmierzać.

klanza

Bardzo ważna rzecz. Wodzirej dobrze rozumiejący swoją rolę nie obawia się „konkurencji”, ze strony gości o wodzirejskich predyspozycjach czy zapędach. Wręcz przeciwnie – stawia sobie za cel, by takie osoby właśnie wykreować, albo pobudzić do aktywności.

Drugoplanowa rola wodzireja na weselu nie dotyczy bowiem wyłącznie relacji względem Pary Młodej, ale również względem gości.

wodzireje-double-wings-half

Niebanalne pomysły na wesele

Zapisz się już teraz na darmowy kurs emailowy!

NOWOŻEŃCY

Paulina i Hoger

„Sylwku, bardzo, bardzo Wam dziękujemy za piękne wesele. Jesteś naprawdę niezwykłym wodzirejem, a Double Wings niezwykłym zespołem…

To nie tylko Twój profesjonalizm, ale i pogoda ducha i lekkość z jaką podchodzisz do zadania pozwala dobrze się z Wami czuć i bawić – choćby przez całą noc."

PAN MŁODY

Konrad Tota

„Po pierwsze nigdy nie sądziłem, że może odbyć się wesele, na którym wodzirej faktycznie sprawdza się swojej roli i jednocześnie trafia w mój zmysł estetyczny z zabawami.

W sobotę miałem okazję przekonać się, że może się to przydarzyć, o ile na miejscu kierownika dobrej zabawy jest profesjonalista z pasją.”

PANI MŁODA

Iza Cieślak

„Kocham wodzireja i mój mąż o tym wie. Kocham Double Wings i mój mąż o tym wie. On zresztą też ich kocha. (Uwaga! Po opublikowaniu tego posta o wszystkim wie także żona wodzireja!)”

Sympatyk fanpage’a na facebooku

Pan Rowerski

"Heh 🙂 , kolega mówił że [na weselu] był świetny wodzirej. Od razu się domyśliłem że to był Sylwek :)"

GOŚĆ NA WESELU

Kasia Midak

„Dzięki za super zabawę! Obawiam się, że lepszego prowadzącego będzie mi trudno znaleźć na moje wesele :)”

NOWOŻEŃCY

Marta i Krzysztof Węglarz

„Wszyscy goście, twierdzą że poprzeczka została tak wysoko podniesiona, że raczej nie będzie możliwe zorganizowanie lepszego wesela przez kogokolwiek. 🙂 „

Czy zawsze na weselu
potrzebny jest wodzirej?

Double Wings - music for life

Czy zawsze na weselu potrzebny jest wodzirej? Oczywiście nie. Nie mniej zawsze warto rozważyć zaproszenie go do współpracy.

Sęk w tym, że nigdy przed imprezą do końca się nie wie, czy wodzirej będzie potrzebny. Paradoks też polega na tym, że już w trakcie zabawy dobry wodzirej dąży do tego, by jak najszybciej… nie być potrzebny (bynajmniej nie z lenistwa). 😉

Z całą pewnością, jeśli nawet na Twoim weselu będą wybitnie zabawowi goście, a wśród nich będą też i choćby i zawodowi wodzireje, to mimo wszystko warto rozważyć zaangażowanie (może to być jeden z nich, jeden z gości) takiego, który tę rolę spełniał będzie w sposób formalny.

wodzirej-sylwester-laskowski-8

Bez takiej oficjalnej delegacji i upoważnienia, żaden z gości sam z siebie nie zrobi tego, co zrobić może ten, który taką delegację i upoważnienie od Was otrzymał. Nie zrobi z dwóch powodów. Po pierwsze goście nie będą go w takim samym stopniu słuchać i po drugie on sam, nie będzie się czuł, że właściwe jest, by tę funkcję wypełniał.

Będąc jak to się mówi „zawodowym wodzirejem” nigdy nie wcielam się w tę rolę, gdy jestem gościem na weselu. I wydaje mi się to postawa naturalna dla ludzi, którzy się tą profesją zajmują. Nie robię tego, bo nie jestem do tego upoważniony, bo nie wiem do końca, jaki zamysł całości mają Młodzi, bo nie czuję, bym miał prawo popychać imprezę w jakąś stronę.

wodzirej-karol-koprukowiak-double-wings1

I wiem, że choć pewnie w mniejszym zakresie niż zawodowym wodzirejom, takie odczucia towarzyszą również gościom, którzy mając predyspozycje i upodobania wodzirejskie, zawodowo tą profesją się nie zajmują.

Dlatego to, co jest powszechnym obrazem na imprezach, na których jest zawodowy wodzirej rzadko spotyka się tam, gdzie go brakuje: pełny parkiet gości, bawiących się razem, nie zaś jedynie obok siebie.

Bez wodzireja na weselu goście bawią się w parach, czasem w mniejszych lub większych grupkach (znamy wszyscy te wdzięczne kółeczka). Obraz wspólnego tańca wszystkich to jednak wybitnie rzadka sytuacja.

I jeszcze jeden argument za obecnością wodzireja. Najfajniejsze zdjęcia i fragmentu filmu z wesela na dziewięćdziesiąt procent będą przedstawiały sytuacje, które powstały w wyniku wcześniejszej inicjatywy wodzireja.

Niebanalne pomysły na wesele

Zapisz się już teraz na darmowy kurs emailowy!

wodzirej-sylweseter-laskowsk_kontakt