fbpx

Zespół na wesele międzynarodowe

DOUBLE WINGS

Zespół muzyczny Double Wings

music for life - miłość nie zna granic
Sylwester-Laskowski

Miłość nie zna granic. Nie straszne jej granice kultur, granice zwyczajów,
granice państw, granice kontynentów. Pośród tego, co dzieli, co czyni nas innymi,
snuje nici i tworzy więzy, by dać poczucie, żeśmy w najgłębszej swej istocie - jednacy.

Właściwie istnieje tylko jedna granica, którą miłość dobrze zna i rozumie,
i której nigdy nie przekracza. To granica pomiędzy dobrem, a złem,
granica pomiędzy tym co buduje, a tym, co niszczy,
pomiędzy tym, co łączy i tym, co tworzy osamotniające podziały.

Wszystko inne jest dla niej innością, która choć czasem może być trudna,
ostatecznie jest ubogaceniem i źródłem jakości trudno dostępnych w innym kontekście.

Rozumiecie to bardzo dobrze, lepiej z pewnością niż ja. Bo choć wesel międzynarodowych
więcej pewnie niż Wy widziałem, tom w tym wszystkim był mimo wszystko tylko
- aktywnym co prawda, nie mniej jednak - widzem.

Wam zaś przyszło tego od środka doświadczać, na sobie przeżyć i swym własnym życiem smakować.

A zatem nie mniej niźli Wy gotowi jesteście z mego, ja z Waszego doświadczenia chcę korzystać
i czerpać tę mądrość i chłonąć to piękno, które na granicy dwóch światów
- jakże różnych w Waszym przypadku - się rodzi.

Zapraszam do współpracy!

- Sylwester Laskowski
lider zespołu Double Wings

ZOBACZ RELACJE Z NASZYCH WESEL MIĘDZYNARODOWYCH »

Anna i Kay Reinhold

para młoda

„Sylwka z zespołem Double Wings po raz pierwszy poznałam na weselu mojej siostry i wtedy to stwierdziłam, że jest to zdecydowanie najlepsza grupa muzyczno-wodzirejska spośród wszystkich, z którymi do tej pory zetknęłam się na różnych weselach (i dotąd nie zmieniłam zdania).

Dlatego kiedy przyszło mi przygotowywać własne wesele w czerwcu tego roku, nie miałam wątpliwości kto je poprowadzi i kto na nim zagra. I oczywiście nie zawiedliśmy się! 🙂

Sylwek to urodzony wodzirej, potrafiący poprowadzić imprezę z zaangażowaniem, wdziękiem, klasą i wyczuciem, a przy tym ciepły, tryskający energią i optymizmem człowiek.

Również szczególne ukłony dla zespołu Double Wings za świetną, profesjonalną grę, porywającą do tańca nawet tych, którzy przeważnie unikają parkietów. Ze strony zachwyconych gości wielokrotnie słyszeliśmy: „Jak się nazywa ten zespół? Wow! Oni naprawdę grają na wysokim poziomie!” Gorąco polecamy!”

Niebanalne pomysły na wesele

Zapisz się już teraz na darmowy kurs emailowy!

Piękno wesel międzynarodowych

Wartości i zwyczaje innych kultur zawsze budzą zaciekawienie.
W pierwszym zetknięciu stanowią też źródło pewnego zakłopotania. Jak się zachować? Co wypada, a co nie wypada? Jak nas odbiorą?
Co sobie o nas pomyślą?

Na szczęście na weselach międzynarodowych tego typu myśli i uczucia towarzyszą każdej z obecnych narodowości. W efekcie dość szybko impreza przekształca się w swoistą prezentację kultur, lub conajmiej prezentację swojej świadomości własnej kultury oraz stopnia identyfikacji z nią.

W pewnym sensie, im gościom kulturowo dalej do siebie (co czasem dostrzec można już poprzez ich ubiór), tym - jeśli wzajemna życzliwość gra pierwsze skrzypce - ciekawiej i zabawniej. Zainteresowanie
i uznanie dla wartości odmiennej kultury przeplatają się z pasją
i determinacją do uwypuklania i ukazywania w jak najlepszym świetle wartości kultury własnej.

Wesele z Jon'em Bon Jovi i Pawłem Kukizem

Pamiętam, jak na pewnym weselu polsko-angielskim ujęło mnie to spostrzeżenie. Właśnie zagraliśmy „I’ts my life” z repertuaru Jon’a Bon Jovi. Goście skandowali, skakali i pełną piersią śpiewali refren. Widok taki nie był mi obcy. Widywałem to wielokrotnie na weselach, gdzie goście byli wyłącznie z Polski. I tej piosenki refren śpiewany był również z podobną ekspresją.

To, co mnie nagle tym razem olśniło to fakt, że dla nich (owych anglojęzycznych gości) - ta piosenka nie jest tylko jednym z hitów światowego formatu. Dla nich jest to „ich” piosenka (no, może w przypadku gości z USA byłoby to jeszcze bardziej wyraźne). Jest to „ich” piosenka tak, jak dla nas naszą jest „A Ty całuj mnie” z repertuaru Pawła Kukiza.

Przecież oni tego typu piosenki śpiewają na ogniskach tak samo, jak my śpiewamy piosenki Dżemu, Perfectu czy… innej, bardziej nam już współczesnej kapeli. Czyż to nie jest urocze! 😉

Gosia i Paul Simmons

para młoda

"Sylwester,

What a night to remember…we set you a challenge to bring together two sets of families and friends, one from England and one from Poland and you certainly rose to the challenge! The wedding was amazing 🙂

You managed to keep all the elements of a traditional Polish wedding whilst ensuring that the English party were not only kept educated of the events but also included, creating a single amalgamation of people where language wasn’t a problem and everyone felt included and part of the special occasion.

The combination of dances and games superbly directed and delivered with energy and enthusiasm meant that the evening flowed wonderfully and every precious moment was filled with future memories to remember forever.

You came to us recommended from two different people and we can see why now! You truly are a magician and we will be passing on the recommendation to anyone looking to have the wedding of the century 🙂

Thank you!"

Weselny patriotyzm
w multikulturowym wydaniu


Spróbowałem policzyć, odtworzyć sobie i przypomnieć wszystkie nasze międzynarodowe wesela.
Były wśród nich wesela polsko-brazylijskie, polsko-portugalskie, polsko-białoruskie, polsko-irlandzkie, polsko-hiszpańskie, polsko-angielskie, polsko-niemieckie, polsko-szkockie, polsko-francuskie, polsko-austriackie, rosyjsko-rosyjskie (tak, tak i takie w Polsce miało miejsce ;)), polsko-amerykańskie, polsko-kurdyjskie, polsko-indyjskie, polsko-norweskie, polsko-tureckie, polsko-marokańskie, polsko-rumuńskie, polsko-holenderskie… a w chwili gdy to czytasz, ta lista pewnie poszerzyła się o nowe międzynarodowe doświadczenia.

Prócz tego, gościliśmy na weselnych parkietach gości z Japonii, Chin, Kazachstanu, Luksemburga, Finlandii, Estonii, Belgii, Włoszech, Argentyny, Boliwii, Słowacji, Meksyku, Włoch, Ukrainy … o tych przynajmniej w chwili pisania tych słów pamiętam.

To bardzo cenne doświadczenia. Nie tylko dlatego, że pozwalają zasmakować inności, ale również
i dlatego, że utwierdzają w przekonaniu, że ważne, piękne i warte pielęgnowania jest to, co rodzime,
ze wszech miar nasze, po prostu polskie, takie dla nas czasem zwykłe, niemalże codzienne,
a gdy się z innej perspektywy spojrzy - jakże urocze!

ZOBACZ RELACJE Z NASZYCH WESEL MIĘDZYNARODOWYCH »
319

Niebanalne pomysły na wesele

Zapisz się już teraz na darmowy kurs emailowy!

Małgorzata Falkowska i Diego Andrés Kuettel

para młoda

"Cześć Sylwester,

Chcielibyśmy z całego serca serdecznie podziękować za oprawę muzyczną. Przerosła nasze oczekiwania 🙂 Ogromny talent i profesjonalizm!!! Gra i śpiew na najwyższym poziomie 🙂 ))

Jak tylko Cię zobaczyłam i usłyszałam w bramie to od razu wiedziałam, że oddałam swój wieczór w dobre ręce 😀

Goście zamurowani, niejedna osoba powiedziała, że najlepsze wesele w ich życiu 🙂

Było CUDOWNIE !!!!

Życzymy Wam z całego serca WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE!!!!

Dziękujemy 🙂 ))) !!!!!"

---------------

Sylwester eres un genio!! Me encantó tu forma de moderar nuestra boda. Tanto Gosia y yo nos quedamos muy satisfechos con todo. Varios invitados nos han dicho que es la mejor boda a la que han asistido nunca, lo que se debe principalmente a tu esfuerzo y el de todo tu equipo. Además me gustaría sobresaltar la calidad de la música que nos ofrecisteis durante la fiesta. En algunos momentos sentí como si estuviera en un concierto de lo bien que tocasteis.

A ti y a todo el equipo de Double Wings os doy las gracias por una noche inolvidable.

Wodzirej DJ na wesele międzynarodowe

Double Wings - music for life
Double-Wings-Djs

The time of my life

Dirty Dancing cover by Double Wings

Zespół na wesele międzynarodowe

Double Wings - music for life

Cóż rzec - zapraszamy do współpracy! Radzi będziemy wielce zwiedzić kolejne kontynenty ludzkich serc i muzyką wesprzec Waszą opowieść.

W tym co nasze i w tym, co odmienne, w tym co znajome i tym, co poznane dopiero będzie - razem z Wami, chcemy ugościć tych, co są dla Was ważni,
a których do wspólnego świętowania zdecydowaliście się zaprosić.

Girl, you know I want your love
Your love was handmade for somebody like me
Come on now, follow my lead
I may be crazy, don't mind me…

…znacie tę biało-czarną melodię z dobrym tekstem.

I’m in love with the shape of you…

No, to tyle 🙂

Zapraszamy do współpracy!

- Sylwester Laskowski
lider grupy Double Wings

zespol-muzyczny-double-wings

Niebanalne pomysły na wesele

Zapisz się już teraz na darmowy kurs emailowy!

Anna-Andries-2

Wesele Ani i Andries’a – Young and Beautiful

To, że Belgowie roznieśli system – mało powiedzieć. Od dobrze przemyślanych, głębokich i zabawnych przemów, przez rodzinny, czterogłosowy występ chóralny, spontanicznie sprowokowany pokaz breakdance’a, „Fly me to the moon” zaśpiewane z nami przez jednego z gości (dla którego obecność na scenie nie była niczym nowym), aż po krytyczne dla wytrzymałości parkietu taneczne oblężenie, które rzekomo […]

Magda-i-Dennis-3-1

Wesele Marty i Dennisa – Una mattina

Dobre miejsce, dobry klimat, dobrzy ludzie… Just like We are family znane nam już bardzo dobrze. Marto, Denisie – z serdecznymi pozdrowieniami! Wiemy już dobrze, że świat jest mały, a między Polską, a Holandią od dziś odległość praktycznie przestała mieć jakiekolwiek znaczenie. No i niech się te więzi umacniają, pogłębiają, przenoszą na coraz to nowe […]

Rita-Patryk-11

Wesele Rity i Patryka – Never ending joy

Mieliśmy na pokładzie gości z dziesięciu krajów świata („at least”, jak to Rita powiedziała :)). Na jeden temat tańczyli i śpiewali goście z Irlandii, Turcji, Szwecji, Niemiec, Indii, Pakistanu, Brazylii, Boliwii , Iranu, Algierii i Polski. I od pierwszych po ostatnie – rzeczy działy się z taką energią, w tak pogodnym stylu i z taką […]